ASANEX® proti plísni

PROČ POUŽÍVAT ASANEX®?

Mechanismus účinku a časy působení

Přípravek ASANEX® má na rozdíl od běžných antibakteriálních přípravků s obsahem chlornanu dvojitý účinek – okamžitý a preventivní.

Společnou vlastností všech přípravků je akutní likvidace plísně působením aktivního kyslíku z rozkládajícího se chlornanu. Narostlé kolonie plísní a dalších mikroorganismů jsou okamžitě likvidovány a do cca půl hodiny se projeví i bělící účinek. Tento desinfekční a bělící účinek trvá přibližně 3 hodiny.

Od této chvíle se účinek přípravku ASANEX® začíná radikálně lišit. Spóry mikroorganismů, které se znovu uchytí po 3 hodinách na zdi ošetřené běžným přípravkem jsou schopné začít znovu růst. V případě přípravku ASANEX® začíná v tuto chvíli pracovat antimikrobiální složka ANSILVER®, obsahující aktivní stříbrnou sloučeninu. Ta svým účinkem nedovolí spórám jejich opětovné uchycení a růst, zároveň dlouhodobě a aktivně likviduje již dříve narostlé podhoubí plísní. Účinek trvá několik měsíců v závislosti na tom, jak je ošetřený povrch namáhaný oplachovou vodou, nebo mechanickým otěrem.

Cenové hledisko používání přípravku ASANEX®

S ohledem na posouzení složení běžných protiplísňových přípravků a přípravku ASANEX® je vidět, že běžné přípravky proti plísním obsahují pouze chlornan sodný s přídavkem tenzidu a kvartérní amoniové soli – která má být preventivně působící složkou. Výsledky této formulace však vidíme v praxi. Nekonečné opakované aplikování těchto přípravků na stejná místa s nekončícím se opětovným výskytem plísní, které se nakonec nevyhnutelně projeví rozpadlou prosolenou omítkou. Tu je nakonec nutné odstranit až na zdivo a následně aplikovat omítku novou.

Přípravek ASANEX® obsahuje sice o něco dražší složku s obsahem stříbra, ta je však skutečně účinná. Cenový rozdíl se projeví na výrazně nižší celkové roční míře nákladů na ošetření ploch, jelikož přípravek ASANEX® vyžaduje menší počet ošetření. Navíc není třeba časem dělat novou omítku.